| maryops a întrebat:

Am si eu o nelamurire. De ceva vreme am niste goluri sub unghiile de la degetele mari ale picioarelor. aproape jumatate de unghie pe diagonala. si este de culoare galbuie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un dermatolog, seamana a micoza, dar se poate rezolva.

| enya_2479 a răspuns:

Si eu am ceva de genul dar la o singura unghie de la mana unghia nu mai creste pe carnea ei.De ceva timp s-a rupt unghia cu totul, a rams doar o mica parte la radacina si am observat ca acele goluri erau din cauza faptului ca dedesubt este un strat de carne moarta in valuri si din aceasta cauza nu mai crestea unghia normal si aparea acele goluti asa galbui.La indemnul Doamnei doctor dermatolog am fost si mi-am facut analiza unghiei (compozitia ei si mi-a iesit pozitiva, cum ca aceasta nu ar fi bolnava ) doctorita mi-a spus ca e micoza, o bacterie care mananca acolo.Ca si tratament am luat revalid dar inca nu mi-a trecut sad problema e serioasa, arata foarte rau unghia sad si e inestetic sad