| Gonzales89 a întrebat:

Am si eu o problema cu culoarea pielii (fata). De mic am fost rosu in obraji de altfel ok...insa de doua luni incoace sa agravat intratit incit mii jena sa ies in oras, obrajii si nasul mi s-au inrosit grav de tot, mai ales cind temperatura este mai joasa sau mai ridicata.Va rog ajutati-ma daca cunoasteti ceva tratamente in acest sens

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ai cumva asa ceva?

http://www.sfatulmedicului.ro/Acneea/acneea-rozacee_1349

Incearca sa renunti la alimente precum condimentele sau grasimile si evita alcoolul si tutunul. Citesti mai multe in linkul de sus. Desi, nimeni nu poate pune un diagnostic fara un consult...

| Gonzales89 explică (pentru IMC90):

Sincer sunt un mare consumator de grasimi si un mare fumator...mai putin alcool aproape ca nu consum

| IMC90 a răspuns (pentru Gonzales89):

Asta este sad trebuie renuntat la tot ce inflameaza si nu este sanatos. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are vreo legatura cu vasele de sange. Hmmm... documenteaza-te despre asta!