| Chihiro a întrebat:

Vreau sa imi fac rinoplastie.Am tot auzit ca de la operatie nasul se inroseste cand e diferenta de temperatura, cand e frig, iarna...Este adevarat? Nu as vrea ca iarna sa am nasul rosu! Mama mi-a spus ca ea cunoaste o femeie care tot timpul iarna are nasul inrosit de la operatie. Daca ar fi asa, cine si-ar mai face? Am nevoie de un raspuns!

Răspuns Câştigător
| NoName8 a răspuns:

"Am auzit" nu este un verb sau un motiv sa bati in retragere sau sa nu te interesezi despre ceea ce te "doare". Acesta nu este site-ul potrivit sa pui asemenea intrebari despre lucruri legate de sanatatea ta. E exact cum ai intreba o baba care are teoriile ei. Sfatul meu este sa mergi la un medic, el este cel mai in masura sa te ajute si sa iti raspunda la intrebari, el este singurul in care ar trebui sa ai incredere cu sanatatea ta, nu o sa te minta niciodata. Iarna ti se inroseste nasul si daca nu este operat, e normal, nu ai avut niciodata nasul rosu? Cel mai bine este sa mergi la un medic si sa vorbesti cu el despre aspecte care te intereseaza, o sa te ajute mai mult decat crezi, el cunoaste mai bine riscurile dar si beneficiile unei astfel de operatii. Succes cu rinoplastia!

2 răspunsuri:
| chels95 a răspuns:

Se va inrosi pentru ca se sensibilizeaza, dar nu cred ca va fi exagerat. Oricum, mai bine sa ai un nas mic si dragut dar putin rosu decat unul care nu iti place(probabil ca de aceea vrei sa te operezi). Nu cred ca esti singura care isi face rinoplastie si deci nu ar trebui sa te ingrijoreze asta. Poti sa intrebi medicul.

| XxblackangelxX a răspuns:

Adica vrei sa iti faci o operati doar pentru ca iarna e posibil sa ai nasul putintel rozaliu?!laughinglaughinglaughinglaughinglaughing. Cred ca e o operatie stupida...