| costi900 a întrebat:

Am si eu o problema, din cate am citit pe net se pare ca am hemoroizi dar nu sunt sigur din iarna tot iesea deasupra anusului cam la 2 cm distanta ca o pasta transparenta cu miros ciudat si in timp s-a schimbat in sange dar era putin dar acum e si mai mult si curge cateodata si nu stiu parca in ultimul timp ma doare burta si am gaze zi de zi nu stiu ce sa fac acolo e ca o gaura ceva pe unde iese sangele, am incercat de fiecare data dupa ce fac treaba mare sa ma spal si sa pun FLUOCINOLON in zona respectiva se pare ca se mai linisteste dar dupa cateva zile tot la fel, o fi chiar asa grav cu hemoroizii? la doctor nu o sa merg pentru ca va dati seama... dar poate stiti voi niste tratamente happy multumesc si scuze pentru neplaceri happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Probabil ai un abces perianal, nu se vindeca singur din pacate. Chiar daca e neplacut, du-te la un medic! ori cauta pe internet o clinica de proctologie si suna acolo, de obicei toate clinicile specializate au si un serviciu de consultatie telefonica...

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Nu faci bine ca stai asa!
Trebuie neaparat sa mergi la gastroenterologie, si sa-ti dea tratamentul corect!
Nu mai astepta de aici sfaturi, nu faci bine deloc!
Si nici la farmacie nu este bine sa iti ieitratament dupa ureche, rista sa faci niste complicatii din aproape nimic!
Multa sanatate!

| Ioana_Lavinia_1987 a răspuns:

Deoarece nu esti sigur, este indicat sa mergi de urgenta la un medic pentru un consult de specialitate. Pana atunci iti recomand sa te hidratezi foarte bine. Te poti hidrata cu ceaiuri http://coada-calului.com/. Multa sanatate.