| DeeDee817 a întrebat:

Am si eu o problema. De cateva luni nu pot sa dorm, stau pana la 7-10 dimineata, dupa aceea ma culc si ma trezesc pe la 18-19. Vreau sa dorm "normal" dar fara somnifere! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa faci ceva ziua incat sa te oboseasca.
Si incearca sa reduci timpul care il stai pe calculator/ laptop. Recomandat e sa nu le folosesti cu o ora inainte de culcare.

Răspuns utilizator avertizat
| Vladosu a răspuns:

Ai incercat sa inchizi ochii?

| Maya13Denissa a răspuns:

Poți sa bei înainte de culcare lapte cald. Sa știi că te ajută sa adormi mai repede.