| 4Life a întrebat:

Am o problema,
Nu am cearcane dar mi-e somn intr-una de exemplu:Ma trezesc dimineata la 7-8 si mi-e somn din nou...deci,ma culc la 12 si ma scol la 5 dupa aia ori ma mai culc pana la 7 si stau pana la 11 ori dorm 15-16 ore in continu. Ce poate fi?!

Răspuns Câştigător
| misu a răspuns:

Asemenea oboseala poate veni de la metabolism.de obicei ficatul da stari de oboseala nejustificate.fa si tu niste analize

3 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Poate sa fie si o perioada obositoare.greu de crezut dar cateodata cand esti prea obosit nu poti adormi. poate sa fie de vina si alimentatia.nu te poti odihni.sau bei multe energizante si pana la urma corpul it cedeaza.sau programul.ar trebui sa iti faci un program fix si sa lasi pc NON-STOP (am avut si eu o periodata dinasta.fa sport mananca mai sanatos lasa ciocolata si energizantele pentru o perioada (stiu e greu laughing)) sper ca te-am ajutat big grintongue

| AlexandraCroft a răspuns:

Iubita asta s`ar putea datora alimentatiei intr-adevar dar poti suferii si o depresie usoara.Du-te la psiholog si vezi care e treaba.normal nu trebuie sa iti fie somn atat de mult. Daca nu i`ati o mica vacanta de max 2 saptamani si pe urma vezi daca iti mai e somn cum iti era inainte.
Consuma multe fructe si legume, lasa produsele de tip fast food (asta daca in caz consumi)
Incearca vitamine.
Sau bea cafea?happy. daca ai o varsta mica sau nu ai voie sa bei cafea sau daca ai probleme cu inima bea ness, este bun si el happy.
Bafta:*

| BMA a răspuns:

"oboseala vine din odihna"