| tilica91 a întrebat:

Am si eu o problema! maine...de fapt azi (e trecut d ora 00:00) vreau sa merg la strand neaparat! prietena mea va avea nevoie de mine sa o ajut cu ceva (legat d un baiat)...ma rog. mi-a veni ciclul joi si mie imi tine cam 5-6 zile. ca sa fac? vr neaparat sa ma duc (trebuie sa intru si in apa). funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| yhsay a răspuns:

De ce "trebuie" sa te duci si sa intrii in apa?

Ma rog... o varianta ar fi sa folosesti un tampon intern (gen O.B.) sau gaseste si tu o scuza buna ca sa nu intrii in apa, gen esti alergica la clor, stai in pantaloni scurti si sutien si aia e.

| deniisa a răspuns:

Buna. Foloseste OB-uri, sunt cele mai bune. http://www.tampoane-ob.ro/la-intrebari/tampoane. Pa pa

| tilica91 explică:

App am 15 ani

| deutzza_2420 a răspuns:

Pai daca ti se mai intampla chiesti de genu ar fi ok sa incerci sa te incaderezi desigur o poti ajuta si p pr ta o ora dou iar dupa daca se rezolva prb te duci impreuna ca ea.iar daca doresti a te duke la strand poti folosi absorbante cum ar fi ob dar ar trebui sa eviti apa pentru ca daca intri in apa sa fi sigura ca te va tine inca doua zile inplus ...si deobikei nu prea este indikat sa stai la caldura cand iti vine ciclu pentru ca iti vine mult mai mult.dar daca u vrei neaparat a merge asta este.nu risti nu castigi