| leontinatudor a întrebat:

Am si eu o problema, mi'a venit ciclul menstrual in urma cu doua saptamani iar urmatoarea data ar fi trebuit sa fie pe 17 aprilie dar de 2 zile ma confrunt cu o sangerare ca si cum sunt pe cicclu(sm nev de ras urgent va rog )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LadyLilith a răspuns:

Nu-ti face griji. La inceput toate fetele au aceste probleme, sunt fete care au probleme si ani dupa primul ciclu menstrual. E absolut normal. Mie cand mi-a venit la 11 ani, 2 luni n-am avut probleme, dupa aceea 3 luni nu mi-a venit deloc, iar in a patra luna mi-a venit de trei ori. Stai linistita happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Este normal. Daca ti-a venit menstruatia acum doua saptamani, in primele luni iar la unele fete in primii ani vei avea anumite dereglari menstruale.
Probabil ca esti din nou in perioada menstruatiei. Nu ai de ce sa iti faci griji.