| .LoLo. a întrebat:

Am si eu o problema. Miercuri am racit. miercurea cealalta.mrg.Ma durea in gat, aveam febra si imi curgea nasu'. Pe parcurs mi-a trecut raceala.desi inca ma mai doare in gat si pe deasupra de alaltaieri am urechea dreapta infundata. Am incercat cu betisoare (Cred ca mai rau am facut), mi-am pus ulei cald peste noapte si (la sfatul doctoritei de familie) mi-am dat cu dusu' fierbinte in urechea cu pricina, insa nimic. Ieri insa, am luat o seringa (fara ac), am umplut'o cu apa fierbinte si mi-am bagat'o in ureche (de fapt in ambele urechi) Si au iesit dopuri. Dar tot nu aud.nu mai stiu ce sa fac.ni'am facut programare la ORL. dar pana atunci am zis sa va intreb daca stiti ceva care m'ar putea ajuta. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Exista in farmacii o solutie otica ce contine cloramfenicol si flucinolon dar incearca si o vizita la un o.r.list sa nu cumva sa fi facut in urma racelii, otita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este solutie speciala pentru urechi, pentru dureri, la farmacie.

| .LoLo. explică:

Intr'adevar am otita.si mi-a dat un antibiotic, un spray pentru nas si o capsula.vedem peste 1 sapt.in mod normal cica ar trebui sa'mi treaca. dar acum aud ca un fel de bazait in urechea afectata.La ORL ce iti face mai exact.ca eu nu am fost decat la 3 ani.nu mai stiu cum a fost. dar stiu ca m'a durut.