| Ionel221 a întrebat:

Seara TPU! Deci mi s-a intampalt cel mai bizar lucru.
Dupa ce am facut dus si m-am curatat cu betisoare in urechi, la urechea stanga a inceput sa se auda un tiuit si mi s-a si infundat straight face Adica aud mono cum ar veni, dar cand trag putin de piele la ureche aud normal. si ma enerveaza maxim tiuitul ala.
Sa ramana infundata dar macar sa nu mai aud tiuitul ala ca ma distruge straight face| Help pls! Nu stiu ce sa fac... am incercat cu tigari in ureche cu vata in urechi. nimic straight face Am dat si 30 de lei pe un tub de la farmacie care cica curata urechea. curata o. ca tot infundata e oh go on. Singura sansa e sa ma duc la un ORL. dar pana atunci ce pot sa fac sa ameliorez tiuitul ala afurisit?
Scuzati-ma daca am scris prea mult. dar ma confrunt cu problema asta si vreau sa o prezint cat mai pe lung voua ca sa intelegeti si sa-mi da-ti un diagnostic bun. Multumesc.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Betele de urechi nu sant bune pentru ca baga mizeria inauntru si ai un dop de aia tiuie asteapta pana maine sa mergi la spital unde te ia la control

| Radu284 a răspuns:

Tiuitul ala este un fel de "signal not found". Ai urechea infundata cu ceara...

| ElenaSA a răspuns:

Asa am patit si eu, am incercat cu fel de fel de solutii de la farmacie de dizolvat ceara si pana nu am mers la ORL sa mi-o desfund nu am scapat.Ti-ai impins cu betisorul o bucata de ceara in interior.

| MDenisee a răspuns:

Ori te duci la orl, ori mai bagi din nou betisoare d'ale pana il desfunzi laughing

| s3ker a răspuns:

Ai urechea infundata cu ceara spalate bine bine si nu mai folosi betisoare mai rau fac iti recomand sa fol mai degraba un prsop un si sa nu mai bagi tot felul de chesti prin urechi pot aduce bacteri sau microbi si poti face puroi asa ca fa cum ti-am spus si daca nu du-te la ORL.
Sper ca te-am ajutat FUnda plzz...