| Anomis333 a întrebat:

Am si eu o problema, stiti acele bilute din gelatina(parca), de se maresc cand le lasi in apa? Azi dimineata, verisoara mea mai mica a pus o biluta dintraceea pe o bucata de prajitura care mi-a dat-o in semn de multumire ca o ajutasem aseara sa isi prinda parul. Doar ca mi-a spus ca a pus o biluta de genul mentionat mai sus. Eu nu stiu daca ii ceva grav ca am inghitit o biluta dinaia... Ii face vreun rau corpului?, va rog raspundeti, dau fundita, garantat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea1119 a răspuns:

Nu e nici o problema...:p o vei elimina sau o vei digera, nu'ti fa probleme, eu am mancat nisip cand eram mai mica si aici sunt:p ...alea daca le strangi putin se faramiteaza :p

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

O elimini prin fecale, fara sa-ti faca rau, daca este vorba despre o jucarie pentru copii! jucariile sunt interzise vanzarii daca atenteaza la viata sau sanatatea copilului

| CybeRAthlete a răspuns:

Dupa cate stiu eu, una nu ar trebui sa faca probleme, dat fiind ca am inghitit si eu o astfel de biluta pusa de varul de 7 ani in pahar langa gheata, asta acum ~ 2 saptamani... nimic anormal pana acum, sper ca nici de acum inainte. acum pp ca depinde si de corp, eu unul nu am avut nimic. un control de rutina la un medic nu ar trebui evitat

| Serendipity17 a răspuns:

Paai nu face rau, s-a dus in stomac, si o sa fie eliminata din corp...stii tu laughing si eu am avut crescatorii de bilute din gelatinabatting eyelashes

| Aenoenienanonim a răspuns:

Garantat ca o sa ai un pic dureri de stomac. dar nimic grav. o sa o digere in 7-8 ore happy. poate mai mult. dar nu e ceva grav.stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa se umfle si o sa te transformi in Akebono
Cu respect, John http://sp2.ro/019926

| BuggsBunny a răspuns:

Dute la doctor laughing

| denissa_5055 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sa inghit o biluta si o fost un pic amara... da totusi traiescwinking