| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Sunt o fata slabuta, cred ca nici nu m-as suporta altfel. Dar am niste probleme de sanatate si trebuie sa iau un tratament, care tratament imi da o pofta de mancare destul de mare.Ideea e ca mi-a crescut burtica si nu imi place.Chiar arata urat. Ce cura sa tin sa nu mai fie asa? Cu exercitiile fizice nu ma impac.Ma gandeam sa tin o dieta cu fructe si peste, dar asta inseamna ca vreau sa slabesc in mai multe pari, ori eu nu am decat probleme cu burtica. Ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai absolut nici o alta posibilitate de a slabi numai pe burta in afara de multe exercitii fizice.

| alexutzu00791 a răspuns:

Daca tu esti cea de la avatar, atunci arati foarte bine. Pestele e foarte bun, cea mai sanatoasa carne, mananca cata poti. Nu inteleg cu ce te ar putea afecta dieta

| Dan a răspuns:

Bulina, fa cat mai multe exercitii fizice, si mai abtine-te de la mancare seara.

| Rezzo a răspuns:

Incearca sa mananci numai la ore fixe, mai putina paine, si nu manca tarziu seara, maxim 7 (apropo nu te flamanzii, nu face bine), totusi eu zic sa incerci si niste exercitii fizice gandeste-te ca sunt bune pentru sanatate

| pypa007 a răspuns:

Buna bulina
sanatatea e pe prima plan
nu conteaza daca ai cateva kg in plus
daca ai zis ca ai si probleme de sanatate si iei tratament si tratamentu ala as da pofta de mancare. si crezi ca ce a crescut purtica. si tu a cum vrei sa tii gura de slabit. inseamna ca tratamentu ala al iei degeaba. daca tu vrei sa slabesti o sa as faca si mai rau daca o sa as tii gura de slabit. mai bine ramai asa cum esti bulina.sanatatea e pe primul plan. nu conteaza daca ai pus cateva kg in plus

| Nic a răspuns:

Simplu.Iti pui intrebarea urmatoare:Ce e mai important? Sanatatea sau faptul ca iei cateva kg in plus?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoric sanatatea... dar burtica e asa de marecrying