| DaDuSH a întrebat:

Am si eu o problema, vineri m-am intors de la felix, sambata mi-a fost putin rau (m-a durut capu, febra) duminica a inceput sa ma doara gatu ff rau, abia puteam sa inghit ceva iar azi mi-au aparut niste pete rosii pe talpi si in palme, si ma mananca ff tare, as zice ca e pojar, dar mama a zis ca prima oara apar pe burta, si a zis ca e posibil sa fi facut vreo alergie (am luat paracetamol, trachisept si ampicilina) dar mama mia mai dat o pastila albastra tot pentru gat, dar nu mai stiu cum se numeste (am laut doar 1)
Imi puteti spune ce am patit? crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosma16 a răspuns:

Ai facut o alergie de la ceva. Daca ai fost la piscina sar pueta sa fi facut alergie de la clorul din apa si substantele cu care dezinfecteaza ei piscina.Ori ai mancat ceva la care nujtiai tu ca esti alergica/alergic!
Stai fara griji iti trece dar treaba naspa este ca te mananca.Si eu am avut si inca mai ai un fel de alergie si iau niste picaturi Xyzal cate 5 picatur dimineata si seara dar acum nu stiu ce sa zic.Du-te la un alergolog/dermatolog sa iti spuna mai concret ce ai! Sper ca te-am ajutat Funda?:X

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca faci scarlatina. Du-te urgent la medic.

| Robert a răspuns:

Ai baut apa de acolo? daca da este grav.imi pare rau pentru tine.

| wildkiss a răspuns:

Daca nu-ti trece si te simti rau ar fi bine sa mergi la medic