| Andreea0612 a întrebat:

Am slabit 3 kg dar am scazut doar 1 cm din fiecare zona.
Am tinut o dieta acum cativa ani si scadeam cate un cm pe kg. Dupa aia cand m-am ingrasat, la fel puneam, cate un cm la un kg.
Acum de ce nu mai e la fel? De ce am scazut 1 cm la 3 kg si nu 3 cm la 3 kg?
PS: Vreau sa mai mentionez ca nu am tinut nici-o dieta ca sa slabesc. Nici nu vream asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| FitnessTrainer a răspuns:

Nu prea conteaza cati cm ai scazut... diferenta de 2 cm nu e mare. Oricum, o explicatie ar fi ca atunci cand ai slabit 3 cm la 3 kg ai scazut in grasime iar acum in masa musculara(grasimea are un volum mai mare) dar cum esti fata, nu stiu daca e valabila teoria.