| Diana0754444 a întrebat:

Am slabit foarte mult de la un timp, si multa lume mi-a zis asta, ce pot sa fac sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreyutzha a răspuns:

1.este sirop pentru pofta de mancare la farmacie.
2. Mierea pe stomacul gol
3. Ceaiurile sunt si ele remedii impotriva lipsei poftei de mancare. Menta in special este un bun inceput al meselor. Ceaiul de tei deschide si el apetitul si are rol calmant,
4. Exercitiile fizice cresc si ele pofta de mancare.mersul pe jos, cu bicicleta, sedintele de inot sau alergarile sunt cele mai rapide remedii impotriva lipsei apetitului.
5.mananca dupa ora 7 seara.
6.mananca dulciuri seara, dar nu in exceshappy

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa mananci mai mult si sanatosi i a vitamine

| AnemonaP a răspuns:

Pai mananca, ia niste vitamine, sa ai pofta de mancare, dar nici sa o dai in extrema cealalta.