| baiatulxboyx a întrebat:

Am slabit vreo 20 de kg si acum vreau sa fac muschi, o sa ma duc la sala, dar am inteles ca daca vreau sa creasca muschi pe mine, trebuie sa mananc mult, ca eu de obicei nu depasesc 2000 de calorii pe zi, din cele 2600 care ar trebuie sa le mananc.Deci daca vreau sa fac muschi, ma apuc de sala si trebuie sa mananc de 2600 calorii cum e recomandat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Din cate stiu cel putin persoanele pe care le-am cunoscut eu si faceau sala si aratau beton:p mancau de rupeau

| stefanradu a răspuns:

Salut Baiatulxboyx,
Am scris un articol in care iti arat ce si cum sa mananci ca sa pui muschi. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/top-10-strategii-nutritionale-pentru-masa-musculara/

| BoboMC a răspuns:

Atunci cand te vei duce la sala iti recomand sa gasesti un antrenor. Ii explici situatia iar el iti va face un program. Acuma numarul de calorii pe care il mananci in fiecare zi, depinde de cat antrenament faci, si ce fel de antrenament. Dar iti spun, mai mult ca sigur vor fi antrenori la respectiva sala.
Salut!

| Adelin_2149 a răspuns:

Zi si mie cum ai slabit? plz

| adry2011 a răspuns:

Tata se duce la sala.si mananca orice nu are retineri si are muschi dar daca esti foarte ingrijorat in aceasta privinta poti sa intrebi pe diferite site-uri in care antrenori si dosctori iti dau sfaturi poate te vor ajta