| VladCosmin007 a întrebat:

Cum scap de burta( am slabit mult si au mai ramas vreo 3kg de grasime pe burta) cum fac sa scap de burta?

Eu fac si sala, ma antrenez sa pun muschi(deja am pus) doar ca acum ce fac? O sa am muschi si putina burta?
Am citit pe net ca trebuie sa mananc putine calorii ca sa scap de grasime, dar nu pot pentru ca voi pierde masa musculara. Eu si asa ma chinui sa mananc 2000 de kcal pe zi pentru ca sunt obligat sa mananc 170g de proteine ca sa cresc in masa.

Spuneti-mi ce fac, ce exercitii... banda daca e sa fac ar trebui sa fac 10 minute de fiecare data cand ma duc la sala iar dupa aia sa ma antrenez sa pun muschi? Asa nu fac nimic, pierd din calorii.

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Renunta la mancarea de seara sau macar introdu ceva mai usor, iar asta ar trebui sa te ajute. Stii ce mi-a placut mai mult la intrebarea ta? De unde stii ca ai 3 kg de grasime pe burta? Asa ochiometric? Nu te chinui sa faci muschi fiindca daca nu sunt intretinuti pe parcurs vei ajunge dizgatios dupa 70 ani. Mananca rational, sport, plimbari in aer curat, somn suficient, lichide la fel si burta va scadea de la sine. Mi se pare normal sa ai si putina burta. Proteinele le poti avea si de la solutiile cu proteine ce se gasesc in farmacie si sigur te mai slabesc la burta. Numai bine!