| mikaela001 a întrebat:

Am stari de greata de citeva zile. Ieri a inceput sa ma doare stomacul. Adica nu sunt sigura daca de ieri, poate au venit o data cu starile de greata, nu tin minte bine. Ce e cel mai naspa, e ca nu pot vomita. Credeti ca e vreo intoxicatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Eu patit asa acum cativa ani aveam stari de greata in fiecare zi si dureri de stomac, in partea stanga sub coaste gen, m-am dus pana la urma la doctor si a zis ca e gastrita, o boala foarte comuna, datorata unei alimentatii necorespunzatoare combinata cu stresul. s-ar putea sa fie si la tine asta, mai stai cateva zile vezi cum evolueaza treaba, incearca sa mananci mai usor, fara prajeli, grasimi, fara bauturi carbogazoase sau alcool. Ar putea fi si o problema cu fierea, care da aproximativ aceleasi simptome, dar si asta se vede doar dupa ce iti faci analizele.

5 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceleasi simptome...si ca sa vezi, era GASTRITA. Mergi la medic pentru un mic control.

| Maxim96 a răspuns:

Posibil sa fie.Bea niste ceai, daca nu trece poti consulta medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai mancat ceva ce nu ti-a priit probabil.
Posibil sa fie si intoxicatie, treci pe la medic,
Te pup!

| oxxy05 a răspuns:

Fai ce iti spune BiuL si daca ai miere acasa, ia cate 2-3 lingurite dimineata pe stomacul gol. O sa iti faca bine.

| ChrisNemo a răspuns:

Test de sarcina...