| Claus93Claudiu a întrebat:

Am stări de vomă de câteva ore, nu reusesc sa vomit. Dureri stomacale nu foarte dure, amorțeală, amețeală..stări de panica. Va rog spuneti-mi ce sa fac..nu pot adormi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baga degetele pe gat incercand sa vomiti!
Fa-ti un ceai de musetel sau sunataore si incraca sa-l ei sau fa-ti o limonada cu lamaie, un pic de miere de albine si apa rece.
Cel mai probabil ai facut o toxinfectie aliementara, sau o criza de colecist (fiere).
Starea de panica ti-o provoci singur deoarece nu intelegi ce ti se intampla. Relaxeaza-te ca sa poti sa te faci bine, ca nu-i nimic grav si din atat lucru nu mori.

| Vântulalb a răspuns:

Cheama ambulanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te confrunti cu un episod de anxietate! Astea sunt simptomele anxietății.
Ce sa faci? Sa mergi la farmacie și cumperi magne b6 și zinc; le iei pe o luna de zile; dacă în 2 saptamani nu te simgi mai liniștit, înseamnă că problema e la mediatorii chimici al creierului, mai exact un dezechilibru chimic al creierului, deficit de serotonina, dopamina.
Ceai de sunătoare, și magne b6, zinc pe o luna de zile.
Pe lângă astea, sa îți schimbi complet alimentația; sa nu mai mănânci prăjeli, mâncare procesata, dulciuri, sucuri Carbogazoase, fast food.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheamă salvarea, dacă îți spune ca nu ai nimic, înseamnă că e doar atac de panica cauzat de stres sau anxietate.