| inuca97 a întrebat:

Am stat toata ziua la soare si am pete rosii pe obraji si pe git putin....Nu sunt foarte grave dar ma deranjeaza...Cum as putea sa cap de ele? E bine sa te dai cu suc de aloe vera?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Shuka a răspuns:

Daca te mananca mergi la farmacie pentru ca si mie odata la mare mi-au aparut pe gat niste pete rosii si ma mancau de nu mai puteam si se umflasera un pic si am mers la farmacie si mi-a dat ceva cu nu stiu ce ulei de peste...e destul de naspa, dar mi-au trecut repede. Succes!

| KiduIcs a răspuns:

Da-te cu putin ulei de masline o sa-ti amelioreze imediat durerea. Si petele o sa se traga.