| Vanciu a întrebat:

Am tahicardie. Am aflat in urma unui EKG dar medicul mi-a spus sa nu ma ingrijorez. Totusi, am din ce in ce mai des palpitatii, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Si eu am fost diagnosticata in urma cu 5 ani cu tahicardie si singura mi-am dat seama din ce cauza aveam palpitatii si pulsul peste 100. Daca ai avut o perioada mai stresanta atunci nu e de mirare. Eu am luat 3 luni magneziu forte 1 pastila pe zi timp de 10 zile. Mg e foarte eficient la stres si oboseala. Sa te faci bine

| murik a răspuns:

Orice te-am sfatui noi aici, ptr o astfel de pb medicala, trebuie sa consulti un medic specialist, nu e de gluma, ca sa te poti lua dupa tratamente babesti sau mai stiu eu ce idei neautorizate.

| murik a răspuns:

Orice te-am sfatui noi aici, pentru o astfel de pb medicala, trebuie sa consulti un medic specialist, nu e de gluma, ca sa te poti lua dupa tratamente babesti sau mai stiu eu ce idei neautorizate.