| bigigiemall a întrebat:

de 2 saptamani fac atacuri de panica. si tot de 2 saptamani am devenit dependent de distonocalm. faceam tahicardie la orice atac de panica. si fara pastila parca nu mai puteam sa traiesc. ajungeam sa iau si cate 2-3 distonocalme pe zi.
Acum am oprit distonocalmu. dar tot am tahicardie. aseara la 3 am facut din nou un atac de panica cu palpitatii urate. ajungand la urgenta.
Palpitatiile se datoreaza supradozajului de distonocalm? Sau este altceva. chiar ma ingrijorez pe repaus am 80-90 b/m iar cand ma pun in miscare ajunge peste 100
Tin sa mentionez ca am 15 ani nu beau, nu fumez, probleme la inima nu am. dar nu suport palpitatiilecrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai bine este sa incerci sa vezi un psiholog sau un terapist. Si eu ma confrunt cu atacurile de panica de cand ma stiu, si din proprie experienta iti spun ca vizitele la psiholog m-au ajutat foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic! S-ar putea sa fie ceva grav sau nu.