| Deviliz a întrebat:

Am tinut un regim o saptamana si am dat 2 kg jos dar continea multa carne ce eu nu prea mananc si branza deasemena. Acum as dori sa ma apuc de dieta Weight Watchers. Este ceva de genu cu puncte.Nu stiti merge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Salut. E dieta pe hidrocarburi (punctele sunt de fapt cantit de hidrocarburi din mancare). E foarte buna dieta, desi "dupa gustul meu" nu te saturi cum trebuie. Spre deosebire de alte diete, insa, in asta nici nu mori de foame si mananci "ce ai prin casa". E comoda.
Efectul depinde de metabolism. Eu "dadeam jos" cate 1 kil pe zi. Dupa regim trebuie sa ai grija in continuare cat mananci. Altfel risti ca in 4-5 luni sa pui la loc. Ca in oricare alta dieta care nu iti formeaza deprinderi...
Per total eu ii dau nota 9 din 10.

| melina_2403 a răspuns:

Ai aici punctele alimentelor http://weight-watchers.slabute.ro/
Da rezultate bune;)