| Mirela123yz a întrebat:

Deci... am tinut post de vineri si azi e duminica.
Dupa cum stiti sunt Floriile, e ziua mamei mele : Florina.
Sunt atatea bunatati : soric, salam, carne, branza, cascaval...
Pot sa mananc si eu?
Ca tot se mananca peste, deci practic mananc carne.
Am voie? Sau stric postul daca mananc?
Nu ma pot abtine!
Si daca-i zic preotului ca nu m-am putut abtine. Ma va mai spovedi si impartasi?

Fundita! PLease.
Mersi :*

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba are popa cu dieta ta?

| Holiday a răspuns:

Mananca ce vrei, doar nu face abuzuri, toata povestea asta cu spiridusi e o tampenie oricum, adica mai exact acele personaje din scrierea numita Biblie sunt pur si simplu imaginare, iar povestea e creata doar ca sa serveasca manipularii credulilor.

| MskDesign a răspuns:

Biserica Ortodoxa Romana a scos postul din meniul credinciosilor, deci poti manca ce vrei.

| Mirela123yz explică (pentru MskDesign):

Pai sunt copil... o sa mananc pana la urma, nu pot sa ma uit cum altii mananca si eu nu pot big grin

| MskDesign a răspuns (pentru Mirela123yz):

Bravo!

| suffarstar a răspuns:

Baga, baga, numa' usor cu grasimile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acesta este si sensul postului.
Sa reusesti sa te abtii.
Asa descoperi daca ai sau nu vointa.
Nu este grav daca nu reusesti. Poate data viitoare.

| Ben00 a răspuns:

Intr-adevar, mari bunatati soriciul si salamul.