| anonim_4396 a întrebat:

Am tot timpul nasul infundat, care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sau o rinita alergica. Trebuie sa te vada un ORL-ist.

luciana
| luciana a răspuns:

Ai nevoie imediat, de un control ORL, caci poate sa ai o sinuzita ce da cele mai imprevizibile reactii. Asa am patit si eu cand un medic de policlinica ( insa, Competent ) mi-a descoperit- o si tratat, invatandu-ma multe cu care sa o inving atunci cand e frig... Lucien.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai nevoie de un control la ORL pentru investigatii si tratament.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sunt picaturi care creeaza dependenta. Daca ai folosit frecvent Bixtonim spre exemplu, s-ar putea sa fie si din cauza asta. Cum spun si ceilalti, o vizita la ORL. Daca ti se sugereaza o solutie prea drastica incearca si un alt doctor.

Shin
| Shin a răspuns:

Deviatie de sept, cornete marite... Este necesara o vizita la O.R.L!
Numai bine, Shinwinking

| ΔH a răspuns:

Probabil vreo deviatie de sept
Du-te la un medic si va vede el ce ai

| Mixed a răspuns:

Buna ...ai nasul infundat din cauza racelii poate.happy

| Lorenyk a răspuns:

Mie mi se infunda nasul cand ma lungesc in pat, asta se intampla de mai bine de un an si daca nu imi pun in fiecare seara in nas, nu pot dormi. sincer, medicul e solutia, insa sper ca macar tu sa ti cont, k eu inca nu am ajuns...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ai si polipi. ORL!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am acelasi lucru din octombrie 2009, am 13 ani si este foarte sigur sa am o rinita alergica deoarece si bunicii mei au avut si mai are si o verisoara si poate fi de natura genetica sau depinde si de cand aveti ca poate fi si o rinita sezoniera, probleme cu sinusul sau o raceala mai veche netratata.

| yubby4u a răspuns:

Esti mucos.