| elisarktis a întrebat:

Am un catel care nu are echilibru, nu prea mananca.am fost cu ea la veterinar si mi a zis ca datorita alimentatiei(oaselor), are sistemul nervos afectat.ma duc de cateva zile sa i faca tratament.si o zi este cat de cat bine, o zi deloc.nu mai are nasucul uscat, a inceput sa si faca nevoile, dar tot nu are echilibru si nu mai este vesela cum era.si doarme cam mult.si ce sa i dau sa manance? ca nu i place mancare la conserva pentru caini...parerea mea este ca nu raspunde la tratamentsad. si am de gand sa o duc la bucuresti pentru analize...ma framanta gandul ca as putea sa o pierd.as vrea sa primesc 1raspuns pozitiv, dr.veterinar nu prea m-a lamurit va multumesc frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Pfff, din pacate echilibru s-ar putea sa nu mai aiba niciodata sad

odata distrusi, neuronii nu se mai refac. desi am citit cateva studii dadatoare de speranta, care afirma faptul ca totusi neuronii s-ar reface, dar nu este inca nimic oficial.

2 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Exact asa a fost si cu Zorro al nostru acum cativa ani, dar acum este bine, parerea mea este sa continui tratamentul!winking

| elisarktis explică:

P.S. nu sunt eu proprietata cainelui cu probleme am vazut intrebarea pe un site de animale si mi s-a facut mila de biata creatura si am horarat nestiind prea mult despre sa va cer parerea