| mariia a întrebat:

Am un fenistil gel care a expirat luna trecuta. E plin tubul, l-as mai putea folosi oare? Voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Nu îl mai folosi din moment ce a expirat. Poți face o infecție sau ceva

| aneliram a răspuns:

Mai bine nu, desi e posibil inca sa fie bun, doar ca producatorul nu garanteaza calitatea produsaului in afara termenului limita scris pe el.

| Mihai1325 a răspuns:

Mai bine nu deoarece ai putea face o ulticarie sau cv de genul arunca l