| redu111 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare, am avut 3 cartele cadou Orange, una am activat-o luna trecuta si ieri a expirat, azi cand sa o bag pe a doua nu se activeaza nici-un serviciu.Stie cineva de la ce ar putea fi aceasta problema?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi mai multe cauze:
- promotia a expirat
- cartela a fost deja activata si a expirat
- cartela este defecta
Incearca sa suni numarul cartelei (e scris in plicul de ambalaj) si iti vei putea da seama daca cartela mai este utilizabila.

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Probabil cartelele sunt de mai mult timp făcute, iar daca numerele nu sunt folosite o perioadă, acestea se redistribuie altor cartele.