| Erice a întrebat:

Am un ganglion undeva pe la mandibula umflat destul de mult si e de foarte mult timp cel putin 1 an si nu am fost la doctor, iar acum am observat ca este si in cealalta parte a gatului dar foarte putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ganglionii sunt responsabili cu curățirea zonei. Ai o infecție în zonă.

| zilog a răspuns:

Mergi sa te vada un chirurg
e posibil sa spuna ca e cangrena si e periculos sa il mai tii acolo asa ca jap il taie si sansele sa iti fie mai bine dupa operatie sunt de 99%

| alexandraad a răspuns:

Eu îți sugerez sa mergi la medic. Nu strica sa faci un control, cu cât mai devreme cu atât mai bine.