| AndreeaM1 a întrebat:

De cateva zile am sub mandibula dreapta un ganglion destul de maricel, mobil, nedureros. Nu ma doare nicio masea, si nici amigdalitele nu cred ca sunt (nu am racit recent, nu ma doare gatul), si nici mononucleoza nu am pentru am nu am avut niciun contact cu niciun baiat.Acum am observat ca am si in partea stanga un ganglion micut.
Intrebarea este: credeti ca trebuie sa ma duc la medic? Ce ar putea fi? Mentionez ca acum o saptamana am facut analize si a iesit aslo putin marit (166, maximul fiind 150). Am fost la ORL pentru ca aveam si in partile laterale a gatului dar a zis sa ii las asa (ma durea si capul)
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu ti-a dat nici un tratament? incerca cateva comprese cu apa rece, daca se mareste e ceva cum sa lasi asa, du-te la alt doctor nu se poate asa ceva

2 răspunsuri:
| AndreeaM1 explică:

Mi-a zis sa iau pentru ganglionii din partile laterale a gatului propolis cu echinaceea. Nu am luat pentru ca mi-au trecut, dar atunci nu ii aveam pe cei de sub mandibula.

| RAY a răspuns (pentru AndreeaM1):

Trebuie sa urmezi mereu ce spun ei