| Summoning a întrebat:

Am un lichid in ochi pe care pot sa il inping cu degetul in interiorul ochilor.Precizez ca am niste vene rosii pe ochi si ochii ma dor! ce poate fii? e cumva glaucom?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicul oftalmolog ce a spus?
De el ai nevoie și de niște analize de sânge.
Sănătate!
Pa, pa.

| Summoning explică (pentru Legiuitoarea):

Nu am fost la medic

evenso
| evenso a răspuns:

Ce varsta ai?
Glaucomul de regula apare dupa 40 de ani.
Trebuie neaparat sa te duci la oftalmolog, doar el isi poate da seama ce ai.

| Summoning explică (pentru evenso):

Am 17 ani dar stau toata ziua la pc cateodata stau si peste 10 ore pe zi

| evenso a răspuns (pentru Summoning):

Asta poate fi o problema, ochii dau semne de uscaciune si de asta se inroseste.
Este important si ce monitor folosesti, monitoarele LCD sint mult mai bune pentru sanatatea ochilor.
Trebuie sa discuti cu oftalmolog oricum si sa reduci orele in fata PC.

| Summoning explică (pentru evenso):

Nu ma deranjeaza ca ii am rosii ma deranjeaza acel fluid care il am in ochi simt cum se umfla si apas in aceea zona ca sa il fac sa se miste

| evenso a răspuns (pentru Summoning):

Am inteles, dar nu-mi pot da seama ce poate fi acel fluid, de asta TREBUIE sa te duci la medic.