| Nersoondor a întrebat:

De ce apare nodul în gât la oameni?

Am un nod în gât care nu îmi trece de câteva săptămâni încoace și viața mea a devenit una de coșmar zilnic.

Nu am probleme la muncă cu colegii, nici în familie sau timpul liber deci de ce nu îmi trece senzația de nod în gât".

Când înghit în sec așa pur și simplu simt că am o bucată rotundă de ceva blocat în gât.

Să fie vorba de anxietate sau depresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Fa o vizita medicului familist si te va lamuri la fata locului.Multa sanatate!

| gratargratar a răspuns:

Se foarte poate sa ai probleme cu glanda tiroida - vreun nodul sau o tiroida marita. In acest caz poate sa apara senzatia de "nod in gat". Iti recomand sa mergi la endocrinolog.

| Florian80 a răspuns:

Fii pe pace ca iti va trece de la sine.nu fi asq stresat

| painecuzahar a răspuns:

Poate sa fie si o boala fizica, mergi la medic urgent, asta simtea mama cand avea candidoza bucala

| AcelasiDarNuMereu a răspuns:

Doamne feri sa nu ai vreo tumoare pe acolo... sau ar putea fi daca ti-ai iritat gatul cu ceva fierbinte

| Nersoondor explică (pentru AcelasiDarNuMereu):

Mă îngrijorează că durează de 3 săptămâni și simt în gât un glod ca un zgârci și îmi este foarte teamă.

1. Să fie vreo infecție în gât?

2. Sau să fie amigdalitele inflamate?

Simt că mă deranjează zilnic ceva când înghit în sec pur și simplu