| vio_4825 a întrebat:

Am un pierce in buza superiora mi s-a umflat pe dinautru ce as putea sa fac in afara sa merg la medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Betadină și scoate pierce-ul până trece infecția.
Pa, pa.

| xilotto a răspuns:

Normal ca sa mergi la medic... poate ti s-a infectat si se face puroi.

| Bulinăăă a răspuns:

Se poate ca pierceul sa fie prea mik si buza nu poate sa se umble normal si se umbla aiurea am patit si eu si m-am dus si mi-am cumaprat un pierce cu tija mai lunga si app puneti intr-o cnaitza apa cu sare amesteca si cu betisiorul de ureche dai pe la gaura pe dinauntu si pe afara se vindeca imi repede si il si dezinfecteaza asa a spun baiautl de la salon.

| Ioniboni a răspuns:

Sa -l scoti nu e evident? apoi cauta in farmacie ceva pentru rana( gaura)

| denisa_3178 a răspuns:

Probabil ti se infecteaza. Am patit si eu. mi s`a facut puroi si a fost groaznic. Ar trebui sa dezinfectezi zona dar ar fi mult mai sigur daca ai merge la medic