| Cryzy a întrebat:

Mi-am pus ieri pierce in buza si a fost ok. Stiu ca trebuie sa se umfle buza si sa iasa un lichid mai albicios. Mie nu mi s-a umflat si nici nu a iesit nimic. Are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Inseamna ca piercing-ul a fost facut in conditii perfecte de igiena. Si, probabil, esti o persoana " buna de carne" cum se zice in popor. Adica nu te infectezi usor, ti se vindeca taieturile, zgarieturile rapid si fara complicatii. Eu, de ex. sunt "bun de carne" : orice taietura, intepatura, julitura etc mi se vindeca in 2-3 zile, fara spirt, sulfamide si alte alea. Numai o spal si o protejez cu un bandaj de hartie. Nici nu se mai cunoaste dupa aia ca am avut ceva. Asta nu inseamna sa faci si tu ca mine.

4 răspunsuri:
| Kalle a răspuns:

Nu nu are nimic buza se umfla si iese acel lichid e cand exista o mica infectie iar asta inseamna ca tu nu ai nici o infectiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si fiica mea si-a pus, dar nu a patit nimic, din astea! La buza si-a pus la un cabinet medical, cu anestezie, iar in limba si l-a pus in Spania la un salon, fara anestezie.Cu cel din limba a suportat ceva durere, cam 2 saptamani, cu cel din buza, mai putin! Acum e important sa te dai cu ceva solutie dezinfectanta, si sa speli rana, pana se vindeca!

| pinkdark a răspuns:

Nu.nu are chiar nimic, e mai bine.

| andreik a răspuns:

Nu.inseamna ca nu ti s-a infectat sau altceva.nu o sa ai probleme