| WiKiPoKidgs a întrebat:

Am un premolar plombat cu nerv scos, obturatie de canal. Plomba a fost facuta cam acum 2-3 luni. Astazi m-am trezit ca ma doare daca apas si bineinteles cand mananc. Nu e prima oara cand mi se intampla, am experimentat astfel de dureri si la alte masele in aceeasi situatie. Sa fie oare de la scrasnitul dintilor in somn ( fac acest lucru ) sau o infectie? Mentionez ca de obicei imi trece in 2-3 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Te duci înapoi la medic, desface plomba mai curăță odată canalele și îți dă un tratament, e o infecție la rădăcina dintelui.
Această problemă o am eu acum și am fost mi-a desfăcut, curățat și peste 1 saptămână mă duc la plombat.