| alexandradlr a întrebat:

Am un prieten care are niște vergeturi în zona pieptului. Poate face ceva sa scape de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Ultrasunete sa mearga la salon de infrumusetare
Exista xombine xosmetice care topesc sunca cu ultrasunete
Exista si combine xosmetice xu impuls electromagnetic controlat inoreuna xu explozie de ultrasunete care se intersecteaza la o anumita adancime in xorp in car taie ca si bisturiul face o ruptură o tăietură a țesutului adipos
Ceea ce va conduce la uniformizarea lui plus ca voe veni celulele albe si vor mai manca din acele celule arse

Sau exista si proceduri de impachetare xu creme si apoi introducerea lui in solar IR sau in parura electrica termocuvertă

Exista si proceduri cu CRIOLIPOLIZĂ
Aceasta îngheață țesutul adipos la -16 grade si îl absoarbe xu vacum prin piele.
Trebuie facut neaparat la cosmetician cu experiență pentru ca mie mi-se pare putin cam periculoasă aceasta procedura

Apoi exista uniformizarea șuncilor dupa aceste prodeduri cu ajutorul unor injectii cu putin botox si acid cianurinic
Plus radioterapie
Subt aparate combine cosmetice care pe principiul cuprorului cu microunde emit o frecventa de 40KHz 60KHz printr-un manipul emițător spexial ce face ca celulele să capete o accelerare intermoleculara o frecare intermoleculară ce are efect de fier de călcat.
Adică freacă atât de tare celulele adipoase între ele în. Cât se sparge membrana celulelor adipoase și suprafața dorita va căpăta acel aspect mult dorit de panseluță

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratament cu laserul dar le va micsora nu va scapa complet de ele, odata ce au devenit de culoare alba nu prea mai are ce sa faca.