| anonim_4396 a întrebat:

Am un rottweiler care a muscat doi caini straini care au intrat la mine in curte. Ea nu are nimic decat o sgarietura pe bot de la colti unui caine. Intrebare e poate sa fi primit rabie? Ea nu are vaccinul facut deloc antirabicul restul le are. Si daca a luat cum imi dau seama si ce trebuie sa fac sa o salvez. Mentionez ca are 4-5 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie, chiar daca are doar i simpla zgarietura, ca poate sa fie infectata, maia les daca cainii erau maidanezi.

| Nonameagain a răspuns:

E mai bine sa mergi la veterinar. Ii va face vaccinul, care este necesar. Poate si niste analize.