| andreeastefania15 a întrebat:

Buna!
Astazi pe la 20:30-21:00 m-a muscat un caine ogar de picior dar nu rau cam asa:http://www.google.com/......http?/url

Doar ca sunt 2 sgarieturi (de la colti) cred ca mai mult ma sgariat
cainele este al unui vecin dar nu stiu daca are antirabicul facut ce trebuie sa fac? trebuie sa fac antirabicul?
p.s
Sunt din Craiova si am 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miriamm a răspuns:

Trebuie sa mergi de urgenta la medic. Nu poti sta asa. Mergi la cel mai apropiat spital, la camera de garda. Nu e de stat asa!

| andreeastefania15 explică (pentru Miriamm):

Mersi, am fost la spital si am rezolvat, am facut vaccinul antirabic si antitetanosul. Acum trebuie sa continui sa fac antirabicul.

1 răspuns: