| lena_5284 a întrebat:

Am varicela de 20 de zile si nici acum nu mi-au trecut toate bubitele.Cum as putea scapa de ele mai repede dar si fara urme.Mai am doar cateva si nu vreau sa mai stau in casa doar pentru 2-3 bubite dar nici nu pot iesi afara...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DoctorulLove a răspuns:

O vanrianta ar fi operatia, sau poate gasesti ceva aici http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/varicela.htm
http://www.sfatmedical.ro/......Tratament, dar mai inainte consulta un doctor.

| vladmR a răspuns:

Varicela ar trebui sa treaca in 2, 3 saptamani... daca nu trece, cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor ...alea 2,3 bubite o sa dispara nu te teme

| ĎĮĐĬ a răspuns:

Te duci la farmacie si cere ""Un ciocanel cu solutie inpotruva varicelei."" Nu stiu sigur cum se numeste, dar e o solutie alba. Insanatosire rapida big grin