| SerbanD a întrebat:

Am varicela(varsat de vant) ce mama ei de boala sa iau sa nu ma mai scarpin, ca nu mai rezist, si cu smirghel as da pe mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Este de cumparat la farmacie o crema care te dai cu ea si te scapa de mancarime, trimite pe cineva sa-ti cumpere.

2 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Aplica o crema cu antihistaminice.
De asemena, iti recomand sa porti haine din bumbac, deoarece bumbacul este mult mai putin ititant decat alte materiale.

| dianaandra1467 a răspuns:

Trimite pe cineva să-ți cumpere alcool mentolat, e o sticluță mică, o să te ajute dacă te dai cu ea pe corp.