| Vlach a întrebat:

Am varsat/varicela, sunt in a 4-a zi,am observat ca unele bube sunt acoperite de o coaja alb-galbuie,care se desprinde usor si este destul de faramicioasa, este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, e o diferenta enorma intre varicela si varsat de vant, ceea ce ai tu nu e varicela

| BlueDark a răspuns (pentru DaniTDCI):

Hai ca ai zis-o... laughing

Si care-i diferenta, tata?

| Vlach explică (pentru DaniTDCI):

A mea e hibrid XD

| DaniTDCI a răspuns (pentru Vlach):

happy

| DaniTDCI a răspuns (pentru BlueDark):

Google.com si afli

| BlueDark a răspuns (pentru DaniTDCI):

Zău?

VARICÉLĂ s. f. Boală contagioasă care apare mai ales la copii și care se caracterizează printr-o erupție pe piele, sub formă de bășici; vărsat-de-vînt.

sursa: DLRLC (1955-1957) adăugată de blaurb. acțiuni

| Vlach explică:

Tot nu am primit nici un raspuns...