| iulikk a întrebat:

Am vb cu cea mai buna prietena a mea.ea are o sora care are rubeola. in cat timp o sa fac si eu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Pai de ce trebuie sa faci? riscul ca sa te imbolnavesti este atunci cand vi in contact cu persoana bolnava.

| Kyrie a răspuns:

Daca nu ai facut cand erai mica nu mai faci deoarece ti-ai creat deja anticorpi, daca nu... in 2-3 zile si dureaza intre 3-4 zile pana la 1 saptamana jumate maxim, bafta

| BlaaBlaa a răspuns:

Cam dupa 2-3 zile, acum depinde si de imunitate

| Bobbb a răspuns:

Daca nu ai avut contact DIRECT cu sorusa nu o sa faci, daca ai avut, cam in 2-3 saptamani o sa faci si tu

| Masterk1ll a răspuns:

Nu e obligatoriu sa faci, daca nu ai contact cu ea sau ai avut

| ankutza175 a răspuns:

maxim 2-3 saptamanii

| ankutza175 a răspuns:

2-3 saptamanii