| Ingerfararipi333 a întrebat:

Am VPPB (ca sa se lege totul, recomand sa cititi ultimele mele 2 intrebari) iau tratamentul asa cum a fost prescris, maine este a 4a zi. In cursul zilei nu mai ametesc asa rau, dar dimineata cand ma trezesc parca simt o presiune usoara in frunte, nu stiu unde sa zic mai exact. Nu pot sa merg la liceu. Nu ma simt in stare. Simt ca o iau razna, pe bune, nu pot sa mai stau cu capul in jos sa scriu sau sa fac orice... RMN urmeaza sa fac peste o luna cand termin tratamentul. Dar pana atunci nu stiu ce sa mai fac, ca ma stresez din toate partile, nu stiu ce o sa fac cu absentele si cu pierdutul materiei, pe de alta parte ma gandesc sa nu am cheag de sange la cap, sau mai stiu eu ce. Va rog din suflet, ajutati-ma, sunt disperata. Vreau sfaturi, multumesc mult. P.S am 18 ani si sunt clasa a 11a.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păpușă stai calma, ca stresul si ansia amplifica starea in care esti. relaxeazate si nu gândi la ŕau cauta sa obții tu autocontrolul, stiu ca e f.greu dar numai asa vei depăși situația. cere i medicului tau antidolorifice.si crede ca totul va fi ok