| Madalinshhs a întrebat:

De mult timp ametesc uneori,tremur foarte tare in timpul exercitiilor fizice, imi zacvnesc mainile, simt o presiune pe frunte si simt furnicaturi in palme si talpi.Nu stiu ce sa fac? Mi-am facut analize acum 2 luni mi-am facut analize si acum un an am facut si un RMN la Buzau si au zis ca nu am nimic si ca analizele sunt bune.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand te apuca tremuratul, ia o pauza, poate ca tragi prea mult de tine, ia-o mai usor!

| DovleacTurbat a răspuns:

Respiri corect in timpul antrenamentului? Cu mancatul cum stai? Dar hidratarea?

| Madalinshhs explică (pentru DovleacTurbat):

Mananc bine, nu numai carne si fructe si legume.Beau pe zi cam 3-4L de apa si antrenametele le fac corect.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Madalinshhs):

Mancat nu înseamnă doar carne fructe si legume, ma refeream daca iti atingi necesarul de macro si micronitrienti specifici obiectivului tau. Ar fi bine daca ai consuma 3-4l de apa asa cum scrii, dar nu prea cred. Nu am pomenit de antrenament am pomenit de RESPIRATIE. Stii cand sa expiri si cand sa inspiri la fiecare repetare din cadrul fiecarui set? Respiratie incorecta este o greseala frecventa si are ca, consecinte starile de ameteala de care vorbesti bineinteles asta daca nu cumva este vorba si de vreo problema medicală.

| DenisaPop1234 a răspuns:

Poate că nu mănânci suficient