| Valentina8 a întrebat:

Am vrut sa donez sange azi insa am descoperit ca la menstruatie nu poti dona sange.
Poate sa-mi explice cineva DETALIAT motivul pentru care nu pot dona sange la menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

Ce-a zis mai sus si in plus pentru ca o fata la menstruatie e mai slabita. Daca i se mai ia si sange, poate sa ii fie si mai rau. Trebuie sa fii intr-o stare foarte buna cand iti ia sange.

| Valentina8 explică (pentru Speranta12):

Inteleg acest lucru, insa sper sa fie o explicatie si mai buna laughing daca nu e prea simplu laughing

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pentru ca pierzi sange destul, atat la donare cat si la menstruatie ceea ce ti-ar face rau