Întrebare recomandată | BogdanPuma a întrebat:

Ambii mei parinti au grupa sanguina AB IV eu ce grupa as putea avea? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice grupa in afara de 01

| mixxjim a răspuns:

Se pare ca A, B sau AB :) Fiul sorei mele are grupa zero, si nici sora, nici cumnatul meu nu au aceasta grupa. Oricum, se poate afla foarte usor, cu prima ocazie cand iti faci analize si-ti iau sange roaga sa-ti faca si grupa sanguina, e o analiza foarte simpla si chiar e bine sa o stii in caz de-o urgenta medicala. http://www.scientia.ro/......i-tau.html

| alessia5158 a răspuns (pentru mixxjim):

In cazul in care parintii(sora si cumnatul) sunt heterozigoti pentru grupa A si B, fiul lor poate avea grupa 0.

| mixxjim a răspuns (pentru alessia5158):

Da, A si B au, si parca ii luasera niste emotii cand au aflat ca el are zero, adica cum? Nu-i al lor? laughing Le-am povestit cum sta treaba si s-au linistit