| AlexSalutir a întrebat:

Ametesc si ma simt foarte obosit. Acum trec prin perioada aia a examenului auto si peste o saptamana dau examenul teoretic. Ma trezesc de dimineata odihnit si cu chef de invatat si dupa jumate de ora de facut chestionare, ametesc si ma simt foarte obosit, fara chef de absolut nimic ma pun in pat. Nu am avut probleme dar am observat problema asta acum. Beau apa zilnic si in fiecare dimineata, am cele 3 mese consistente si sanatoase in fiecare zi. Inainte invatam de dimineata pana seara fara probleme, acum dupa cateva chestionare trebuie sa stau jumate de ora, o ora sa imi revin putin...
Ce pareri aveti, cunoasteti pe cineva cu un caz de genul, ce ar trebui sa fac? Dau funda, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Cel mai probabil este din cauza emotiilor ce tu te gandesti ca vor urma la examenul auto.
Ca prim pas, poti incerca sa iei un complex ceva de vitamine, poate sistemul tau imunitar este slabit, sau exista lipsa de calciu, fier, s-a.m.d.
Daca probelma persista mai mult de 2-3 zile, sfatul meu, cat si al celorlalti de aici, este sa te duci la medic.
Cu siguranta nu e nimic grav, dar nici noi nu suntem medici.
Sa auzim numai de bine, cheers!

4 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Ești stresat, e normal să fi obosit, mai ales că mai e putin- nici nu îți dai sema cum trece timpul ăsta- si ai examen..., parcă uiți tot ce ai învățat. Încercă să te mai odihnești, ia o pauza ( știu e greu).

| Aimwork a răspuns:

Ai nevoie de o vacanta! Chiar si o saptamana te va ajuta enorm!
Daca nu e clar o problema medicala de care inca nu stii!

| Pacquiao a răspuns:

Salut.
Cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi medicul de familie, poate e nevoie de suplimente alimentare.
In orice caz, el sigur te va ajuta.
Sanatate multa!

| funk1m a răspuns:

Poate fi din cauza stresului, dar as recomanda sa iti faci niste analize de sange