| Abramovici1224 a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva :
Nu prea beau apa adica daca beau 500ml la 1 saptamana mai mult beau sucuri adica niciodata nu prea am baut apa suficienta tot asa 500 ml la 1 saptamana dar am observat in ultima perioada o problema la mine : Am 24 de ani iar pielea de pe maini nu mai este cum era inainte ca la 18-20 de ani adica acum am vazut ca am asa riduri zici ca am 50 de ani am cearcane, sunt mai nervos nu prea am chef sa fac activitati, din cate am citit pe internet totul s-ar trage din cauza ca nu beau apa mai deloc. Vreau sa va intreb : Cum sa fac sa beau apa pentru ca mai tot timpul ma simt obosit, ma enervez foarte repede din orice daca ma pun sa dorm parca nici nu sunt odihnit, cand invat trebuie sa citesc de mai multe ori ca sa memorez ce am citit : Daca contiui sa beau doar sucuri pot sa am probleme mai grave pe viitor?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vei avea probleme si pe langa asta trebuie sa mergi pe jos 1:30h pe zi ca sa te mentii in forma, apa bei cand tie sete

| sabin89 a răspuns:

Stai linistit. Mulţi sunt ăn situaţia de care zici, că beau apă puţină. Nutriţionistii mai mult ne tâmpesc de cap. Bea si mănâncă ce-ţi place si când ai chef. Organismul singur stie ce să ceară si când să ceară. Problemele pe care le reclami nu sunt de la apă, pot fi o mie si una de cauze, care într-un cuvânt s-ar putea descrie asa: "stilul de viaţă". Aici să acţionezi.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, sucurile nu prea sunt sănătoase. Încearcă pentru început să le faci tu acasă din fructe şi apă, cumpără şi apă din aia cu arome, deşi nici aia nu prea e sănătoasă, dar pentru început până ajungi să consumi mai multă apă, e ok. Încet, încet dacă incluzi astea şi măcar 2 pahare de apă pe zi te vei obişnui să bei mai multă apă şi să reduci consumul de sucuri din comerţ.