| IonutMEdelian a întrebat:

An nou fericit tuturor!
Ce sa fac ca sa pot sa dorm noaptea,nu pot sa dorm deoarece vecinul meu, se apuca pe la 4 noaptea sa taie lemne(cu drujba) si face o galagie uriasa! Am incercat cu dopuri de urechi si tot nu merge! Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Orice galagie ar face vecinul(nu prea imi vine sa cred ca un om intreg la cap, taie lemne la 4 noaptea), poate fi reclamat la Politie, pentru deranjarea linistii publice, legea 61/1991.Intre orele 22 si 8, trebuie sa se respecte linistea publiga.
Asa ca, da telefon la Politie, spune-ti numele, adresa si ce face vecinul.

3 răspunsuri:
| мαяdυк a răspuns:

Intra pe mercador rolling on the floor)

Răspuns utilizator avertizat
| printesa00 a răspuns:

Pai iti bagi degetele in urechi.