| DomnulMuratura99 a întrebat:

Analizele pentru care sunt trimis sa le fac pentru a ma angaja, sunt platite de mine sau de firma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Firmă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu a trebuit să mi le plătesc și nu mi le-a decontat nimeni.

| Frank51 a răspuns:

De regula de catre companie.

| Nirvanaaa a răspuns:

Toate investigațiile ce sunt pentru angajare intra la medicina muncii și costurile sunt suportate de către companie. Sa ceri factura și bon, este posibil sa tinle deconteze după.

| Panamax a răspuns:

De firma.
Acum cu Covidul asta trebuie sa completezi doua formulare si sa ai o adeverinta de la medicul de familie.treaba se complica putin daca lucrezi la inaltime sau daca conduci.

| Madalina1837 a răspuns:

De obicei sunt plătite de către firmă.